Prawoskrzydłowy z Kwidzyna w kadrze Torus Wybrzeża

22 lip 2020 |

W nowym sezonie na prawej stronie gdańskiego Torus Wybrzeża będzie występował 21-letni Mateusz Kosmala. Zawodnik został wypożyczony z MMTS-u Kwidzyn.

W nowym sezonie na prawej stronie gdańskiego Torus Wybrzeża będzie występował 21-letni Mateusz Kosmala. Zawodnik został wypożyczony z MMTS-u Kwidzyn.

Wcześniej na tę pozycję przywędrował z kieleckiego SMS-u Daniel Leśniak, a teraz dołączy do zespołu wychowanek MMTS-u, który ostatnie dwa sezony spędził na wypożyczeniu w Warmii Enerdze Olsztyn. W stolicy województwa warmińsko-mazurskiego młody skrzydłowy spisywał się bardzo dobrze. Łącznie w barwach olsztyńskiego klubu zagrał 37 meczów. W minionych rozgrywkach należał do wiodących postaci drużyny, zdobywając 55 bramek (drugi najlepszy rzucający zespołu) na wszystkich frontach.

Mateusz Kosmala do Wybrzeża przejdzie na zasadzie wypożyczenia, ale nie ukrywał, że jego celem od zawsze była PGNiG Superliga:

Po dwóch sezonach w I lidze przyszedł w końcu czas na PGNiG Superligę. Propozycja z gdańskiego Wybrzeża pojawiła się w odpowiednim momencie i długo nie musiałem się zastanawiać. W klubie jest sporo młodych graczy, którzy nie mają jeszcze dużego doświadczenia, ale posiadają spory potencjał. Ja na pewno będę ciężko pracował, aby pokazać swoje możliwości i umiejętności w meczach o stawkę oraz na treningach i mam nadzieję, że gra z zawodnikami pokroju Mateusza Jachlewskiego czy Mateusza Wróbla, pomoże mi wskoczyć na jeszcze wyższy poziom – powiedział Mateusz po podpisaniu kontraktu z klubem.