Różnica punktowa jak zastrzyk adrenaliny

8 mar 2018 |

Zawodnicy Wybrzeża Gdańsk nie zakończyli jeszcze wyjazdowego maratonu. W najbliższą sobotę zmierzą się z Zagłębiem Lubin. Zespoły dzieli różnica jednego punktu. Będzie to niezwykle ważne spotkanie w kontekście walki o fazę play – off.

Zawodnicy Wybrzeża Gdańsk nie zakończyli jeszcze wyjazdowego maratonu. W najbliższą sobotę zmierzą się z Zagłębiem Lubin. Zespoły dzieli różnica jednego punktu. Będzie to niezwykle ważne spotkanie w kontekście walki o fazę play – off.

Serię zwycięstw czerwono – biało – niebieskich przerwało starcie z Mistrzem Polski. Do pozytywów po tym meczu należy jednak zaliczyć postawę młodych zawodników. Najwięcej bramek dla zespołu znad morza zdobył Krystian Wołowiec. – Z meczu na mecz czuję się lepiej i pewniej. To duży plus, że trenerzy stawiają na nas, na młodzież i dają nam szansę rozwoju. Nie mamy innego wyjścia, jak tylko dobrze ją wykorzystać . Każda minuta na boisku to dla nas cenna lekcja, z której powinniśmy czerpać jak najwięcej korzyści– opowiada rozgrywający.

Po zwycięstwie nad Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski gdańszczanie zrobili duży krok w stronę awansu do play – off. Teraz w Lubinie staną przed kolejną szansą na kolejne punkty. Mecz na pewno nie będzie należał do najłatwiejszych. Podopieczni Lijewskiego w pierwszej rundzie zwyciężyli jedną bramką (31:30), teraz od Zagłębia dzieli ich jeden punkt w tabeli. – Do każdego zespołu należy podchodzić z szacunkiem, a do każdego meczu z motywacją i stuprocentową koncentracją, tym bardziej, jeżeli chcemy walczyć o play – off. To prawda, wygraliśmy pierwszy mecz 1 bramką i teraz nie pozostało nam nic innego, jak powtórzyć wcześniejszy sukces. To, że dzieli nas na ten moment jeden punkt do przeciwnika, powinno zadziałać na nas jak zastrzyk adrenaliny – podkreśla Wołowiec.

Do zakończenia rundy zasadniczej coraz bliżej. W związku z tym w zespołach narasta presja walki o jak najlepszy wynik. Jak przyznaje Wołowiec, gdańszczanie umieją obrócić to na swoją korzyść. – Tak, jak już wcześniej wspomniałem, naszym celem jest awans do play – off i nie odpuścimy, dopóki go nie zrealizujemy. Sportowiec musi się liczyć z tym, że presja w jego życiu jest elementem niemalże nieodłącznym. Czasami działa negatywnie, ale myślę, że w naszym przypadku ma działanie wyłącznie motywujące – zakończył.

MKS ZAGŁĘBIE LUBIN – WYBRZEŻE GDAŃSK

10 marca 2018, g. 15:30

Hala Widowiskowo – Sportowa RCS w Lubinie, ul. Odrodzenia 28B