Słoweński kołowy na testach w Torus Wybrzeżu

11 lip 2022 |

Urodzony 6 września 1990 roku Nejc Zmavc przyjechał na testy do Torus Wybrzeża Gdańsk. Jeszcze w tym tygodniu ma nastąpić decyzja o kontrakcie dla Słoweńca, który gra na pozycji kołowego.

Nejc Zmavc urodził się w miejscowości Ptuj. W pierwszych sezonach występował w rodzimej lidze, m.in. w RK Maribor Branik, w którym dwukrotnie zdobywał brązowe medale w słoweńskiej lidze i przez trzy sezony występował w europejskich pucharach. Następnie występował w czołowym belgijskim klubie - HC Achilles Bocholt, w austriackim Alpla HC Hard, a ostatnio w Vojvodinie Novi Sad. W tych wszystkich klubach grał w europejskich pucharach.

W ubiegłym sezonie zagrał w 22 meczach serbskiej Arkus Ligi, w których zdobył 19 bramek i 16-krotnie siadał na ławce kar. Jego klub, Vojvodina Novi Sad zdobył już dziewiąte z rzędu mistrzostwo Serbii. Teraz chce kontynuować karierę w Polsce.

Decyzja w sprawie pozyskania Nejca Zmavca zostanie podjęta w najbliższych dniach, po szczegółowych badaniach medycznych. Słoweniec może być trzecim kołowym w kadrze Torus Wybrzeża, po Damianie Woźniaku i Veljko Davidoviciu.