Serbski rozgrywający na testach w Torus Wybrzeżu

18 mar 2022 |

Pochodzący z miejscowości Arandjelovac Jovan Milicević przyjechał w czwartek do Gdańska. Leworęczny rozgrywający przebywa na testach w naszym klubie, które potrwają do soboty.

Pochodzący z miejscowości Arandjelovac Jovan Milicević przyjechał w czwartek do Gdańska. Leworęczny rozgrywający przebywa na testach w naszym klubie, które potrwają do soboty.

Testowany przez Torus Wybrzeże Gdańsk zawodnik w przeszłości grał już w europejskich pucharach, w barwach serbskiego klubu ORK Samot 65. Obecnie występuje w chorwackim klubie FK Bjelovar, występującym w Paket24 Premijer Lidze, najwyższej klasie rozgrywkowej tego kraju.

W tym sezonie urodzony 24 marca 2000 roku Jovan Milicević jest jednym z najskuteczniejszych zawodników swojego klubu. Mierzący 183 centymetry wzrostu szczypiornista zdobył jak dotąd 50 bramek i do tego zaliczył 27 asyst.

Nasz klub szuka leworęcznego zawodnika. – Zdajemy sobie sprawę na jakich pozycjach potrzebujemy wzmocnień i pod tym kątem powinniśmy szukać nowych zawodników. Jesteśmy w trakcie sezonu, trudno więc pozyskać takich szczypiornistów, którzy mogliby do nas przyjechać. Obserwujemy stale zawodników, chcemy ich też poznać i dlatego cieszymy się, że Jovan przyjechał do nas na testy. Możemy go sprawdzić pod kątem przydatności do zespołu. Zweryfikujemy go zarówno w treningu, jak i w grze kontrolnej. Zebrany materiał pozwoli nam ocenić jego przydatność do zespołu – powiedział Jakub Bonisławski, trener gdańskiego klubu.

Jak już wcześniej informowaliśmy, do Torus Wybrzeża Gdańsk od sezonu 2022/23 dołączy inny młody zawodnik – Jakub Będzikowski, który w czwartek zadebiutował w reprezentacji Polski. W gronie zainteresowania są też inni, również młodzi zawodnicy.