Szlachetna Paczka 2017 – stwórz ją razem z nami!

22 lis 2017 |

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. A wraz z nimi kolejna fantastyczna akcja, dzięki której razem możemy sprawić, że dla kogoś te Święta będą wyjątkowe. Szlachetna Paczka, bo o niej mowa, jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. W najbliższych tygodniach także my, z Waszą pomocą, stworzymy paczkę dla jednej z potrzebujących rodzin.

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. A wraz z nimi kolejna fantastyczna akcja, dzięki której razem możemy sprawić, że dla kogoś te Święta będą wyjątkowe. Szlachetna Paczka, bo o niej mowa, jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. W najbliższych tygodniach także my, z Waszą pomocą, stworzymy paczkę dla jednej z potrzebujących rodzin.

Szlachetna Paczka jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi, darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc, a Szlachetna Paczka tworzy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.

Dzięki Szlachetnej Paczce w ciągu jednego weekendu milion osób wymienia się rzeczami i całą siłą życzliwości. Finał Szlachetnej Paczki zaplanowany jest na weekend 9-10 grudnia. Do tego czasu zobowiązaliśmy się przekazać paczkę Rodzinie, którą wybraliśmy.

„Nasza” Rodzina

To pięcioosobowa, kochająca się Rodzina, która mieszka w okolicach Starogardu Gdańskiego. Pani Zdzisława (48 l.) mieszka z mężem Jackiem (47 l.), niepełnosprawnym synem Andrzejem (25 l.) i córkami – Sandrą (26 l.) i Pauliną (23 l.). Pani Zdzisława i jej mąż świetnie radzili sobie z prowadzeniem gospodarstwa domowego do czasu sierpniowej nawałnicy, która szczególnie dotkliwie nawiedziła Pomorze.

Rodzina, mimo problemów zdrowotnych, nigdy nie potrzebowała pomocy z zewnątrz. Niestety, w wyniku niszczycielskiego żywiołu runęła połowa ich rodzinnego domu, którą teraz starają się odbudować. Rodzina nie otrzymała nic zamiennego, więc przebywa w części, która nadaje się do mieszkania. Pan Jacek przebywa na bezpłatnym urlopie, by móc remontować dom i wspierać rodzinę. Pani Zdzisława dzięki świadczeniom pielęgnacyjnym jest w stanie choć trochę przybliżyć normalne życie swojemu synowi, Andrzejowi. Koszty leczenia Andrzeja są ogromne. Dodatkowo Pani Zdzisława zmaga się dyskopatią. Wspólnie starają się sobie pomagać i motywować, by każdy dzień był coraz lepszy.

Wspaniałe jest to, że rodzina mimo przeciwności wspiera się wzajemnie. Nie poddaje się i stawia od nowa to, co kiedyś razem zbudowała. Niestety, ogromne koszty obudowy domu i leczenia sprawiają, że najważniejszymi potrzebami rodziny są żywność i środki czystości, które odciążą rodzinę z codziennych wydatków, a oszczędności będą mogły zostać przeznaczone na remont i odnowę domu. Trzecią potrzebą jest zbrojenie, które pomoże w postawieniu na nowo zawalonej części domu.

Najważniejszymi potrzebami rodziny to żywność i środki czystości, które odciążą rodzinę z codziennych wydatków, a to spowoduje, że oszczędności będą mogły zostać przeznaczone na remont i odnowę domu. Trzecią potrzebą jest zbrojenie, które pomoże w postawieniu na nowo zawalonej części domu.

Potrzeby rodziny

Żywność, która odciąży domowy budżet: herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach, płatki czekoladowe, mleko.

Środki czystości, które odciążą domowy budżet: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczki do zębów, kremy do rąk, pasty czyszczące do rąk, środek przeciwgrzybiczy.

Materiały budowlane konieczne do odbudowy domu: zbrojenie 12 (45 sztuk), zbrojenie 10 (45 sztuk), płyty kartonowo-gipsowe, płyty OSB, kontakty do ścian, cegła do komina (klinkierówka), farba biała.

Odzież dla Pani Zdzisławy: kurtka zimowa w rozmiarze 42/44

Odzież dla Pana Jacka: sweter w rozmiarze XXL, zimowe buty w rozmiarze 43

Odzież dla Andrzeja: lekkie, zimowe buty w rozmiarze 40

Pomoce szkolne: kredki, kolorowanki, kolorowe cienkopisy

Wyposażenie: mata masująca na fotel dla Pani Zdzisławy, która zmaga się z dyskopatią (z powodu problemów z kręgosłupem czasem nie może się ruszać, mata ułatwi funkcjonowanie)

Specjalne upominki: miś dla Andrzeja, voucher na masaż (Kościerzyna) dla Pani Zdzisławy, wiertarka dla Pana Jacka, perfumy dla Sandry i Pauliny.

Jak pomóc?

Drodzy Kibice, Przyjaciele, Dobrzy Ludzie! Pomóżcie nam skompletować paczkę dla „Naszej” Rodziny, tak, żeby te Święta były dla niej wyjątkowe! Wszystkich z Państwa, którzy chcieliby razem z nami zrobić coś dobrego zachęcamy do kontaktu na adres: media@wybrzeze-gdansk.pl, jednocześnie informujemy, że zbiórkę darów przeprowadzimy przy okazji meczów: 2 grudnia z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski i 6 grudnia z Orlen Wisłą Płock.