Torus dalej z Wybrzeżem Gdańsk

3 wrz 2020 |

Firma Torus przedłużyła umowę sponsoringową ze szczypiornistami Wybrzeża Gdańsk na kolejny sezon. Deweloper działający na rynku nieruchomości komercyjnych pozostaje Sponsorem Strategicznym klubu i jednocześnie wyłącznym sponsorem tytularnym pierwszego zespołu.

Firma Torus przedłużyła umowę sponsoringową ze szczypiornistami Wybrzeża Gdańsk na kolejny sezon. Deweloper działający na rynku nieruchomości komercyjnych pozostaje Sponsorem Strategicznym klubu i jednocześnie wyłącznym sponsorem tytularnym pierwszego zespołu.

Torus rozpoczął współpracę z Wybrzeżem Gdańsk w 2017 roku, stopniowo ją rozwijając. Od ubiegłego roku jest sponsorem strategicznym i tytularnym.

– Mamy świadomość, że jest to trudny czas dla wielu branż, także dla świata sportu, i że partnerstwo i solidarność mają teraz jeszcze większe znaczenie. W ubiegłym roku deklarowaliśmy, że myślimy o długofalowej, strategicznej współpracy z zespołem Wybrzeża Gdańsk i słowa dotrzymujemy. Mimo, że jest to wymagający okres dla nas wszystkich, będziemy dalej wspierać naszą lokalną drużynę – mówi Sławomir Gajewski, prezes spółki Torus.

– Posiadanie sponsora tytularnego, który jest z drużyną na dobre i na złe, który rozumie naszą sytuację i razem z nami buduje Wielkie Wybrzeże – jest bardzo ważną częścią naszej strategii. Dlatego bardzo dziękujemy Torusowi, że dalej będzie wspierać nasz klub. Jest to długofalowa wizja współpracy i rozwoju, wiemy co chcemy wspólnie zbudować. Jestem dumny i szczęśliwy, że mimo ciężkich czasów możemy wzajemnie na siebie liczyć i współpracować – mówi Jacek Pauba, Prezes Zarządu Torus Wybrzeże Gdańsk.

„Siwy” wzmacnia Wybrzeże

Torus Wybrzeże Gdańsk mimo młodej kadry ma spore ambicje. Drużyna chce rozpocząć wreszcie marsz w górę tabeli, wykorzystując w pełni swoje atuty.

– Wierzymy, że ambicje tych młodych chłopaków zaskoczą nie raz i sprawią, że będziemy świadkami wielu emocjonujących meczy. Zespół trenuje obecnie w spokoju. Zawodnicy są objęci rygorem sanitarnym oraz stałym monitoringiem, a czas restrykcji pozwala na spokojne treningi, z dala od fleszu kamer i mediów, co – wierzymy – zaprocentuje już niedługo – mówi Damian Wleklak, menedżer zespołu Wybrzeża Gdańsk.

Do drużyny dołączył niedawno Mateusz Jachlewski, wychowanek Gdańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, który przez 14 lat bronił barwy kieleckiego Vive. Popularny „Siwy” był również członkiem srebrnej kadry Bogdana Wenty i filarem reprezentacji Polski. Jego doświadczenie zdobyte na parkietach europejskich (z Vive Kielce sięgnął po tytuł Ligi Mistrzów), ma pomóc młodym zawodnikom Torus Wybrzeża Gdańsk w walce z bardziej doświadczonymi i utytułowanymi zespołami. Dodatkowo do drużyny dołączyli Franco Gavidia z Argentyny oraz Leonardo Comerlatto z Brazylii. Skład uzupełnili młodzi zawodnicy z Polski oraz gdańskich grup młodzieżowych, którzy w ostatnich latach ocierali się o finały mistrzostw Polski w kategoriach juniorów.

Stabilna sytuacja klubu i komfort pracy dla zawodników jest bardzo ważnym elementem w profesjonalnym sporcie. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaufanie i opieka naszego sponsora tytularnego – firmy Torus. W imieniu swoim i chłopaków z drużyny mogę zapewnić, że włożymy wszystkie siły w to, aby noszone na naszych koszulkach logo było powodem do dumy dla zarządu firmy, a sukcesy sportowe naszego zespołu były sukcesami firmy Torus Piotr Papaj, kapitan zespołu.

W nadchodzącym sezonie kibice Torus Wybrzeża Gdańsk będą mogli korzystać z nowego systemu biletowego. Specjalnie przygotowana oferta umożliwi zamówienie karnetu z wszytym kodem w limitowanej koszulce.