Torus Wybrzeże Gdańsk rozbudowuje sztab szkoleniowy

10 sty 2022 |

Sztab szkoleniowy klubu piłki ręcznej Torus Wybrzeże Gdańsk będzie już od drugiej rundy rozgrywek bogatszy o jedną nową postać. Do zespołu dołączy trener Jakub Bonisławski i wspólnie z Mariuszem Jurkiewiczem będą prowadzili go w PGNiG Superlidze.

Sztab szkoleniowy klubu piłki ręcznej Torus Wybrzeże Gdańsk będzie już od drugiej rundy rozgrywek bogatszy o jedną nową postać. Do zespołu dołączy trener Jakub Bonisławski i wspólnie z Mariuszem Jurkiewiczem będą prowadzili go w PGNiG Superlidze.

W myśl modelu szwedzkiego od teraz zespół Torus Wybrzeża Gdańsk będzie miał dwóch trenerów, czyli dotychczasowego w postaci Mariusza Jurkiewicza oraz nowego w osobie Jakuba Bonisławskiego. Obydwaj będą odpowiedzialni za przygotowanie zawodników pierwszego zespołu oraz wyniki w spotkaniach ligowych oraz pucharowych.

Dołączenie do sztabu Jakuba Bonisławskiego, to dla nas taki kolejny krok w rozwoju klubu. Zgodnie z naszą polityką, chcemy pracować nad stworzeniu odpowiednich fundamentów, które pozwolą nam się rozwijać. Nie sztuką jest kontraktowanie świetnych graczy za większe pieniądze, ale doprowadzenie do wykrzesania możliwości z graczy młodych, perspektywicznych. Jakub to znakomity fachowiec, przygotowany pod względem merytorycznym, posiadający swój autorski program monitoringu cyklu treningowego. Poza tym ma ogromne doświadczenie w pracy z młodzieżą i w ocenie ich potencjału do uprawiania sportu zawodowego. Te wszystkie cechy mogą pomóc też Mariuszowi Jurkiewiczowi, który zdobywa doświadczenie trenerskie. Połączenie duetu świeżości i doświadczenia zawodniczego Mariusza z praktyką Jakuba może pomóc naszej drużynie – powiedział Prezes Torus Wybrzeża, Jacek Pauba.

Nowy członek sztabu szkoleniowego od wielu lat pracuje jako trener piłki ręcznej. Posiada dyplom EHF Master Coach i jest także wykładowcą w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

 Jest to dla mnie wyzwanie, na które czuję się gotowy. Wcześniej nie miałem okazji pracować z drużyną występującą w PGNiG Superlidze, jednakże znam swój warsztat, a doświadczenie, które zebrałem, ułatwi mi szybką adaptację do pracy na tym szczeblu. Polityką klubu jest wprowadzanie do drużyny młodych graczy, a przy odpowiednim wsparciu merytorycznym, monitoringu i systemie, są oni gotowi czynić progres. Wspólna praca z Mariuszem – osobą, która grała w klubach znanych w całej Europie – to dla mnie też ogromna możliwość rozwoju, za co bardzo dziękuję klubowi  – powiedział trener Torus Wybrzeża, Jakub Bonisławski.

Mariusz Jurkiewicz również bardzo optymistycznie zapatruje się na nowy projekt i przyjście do klubu trenera Bonisławskiego.

 Posiadanie przy swoim boku Jakuba to duża pomoc i wsparcie. W trakcie meczu jest tak wiele sytuacji na parkiecie, które zawsze lepiej wychwycą dwie osoby. Dodatkowo jest to duże wsparcie w trakcie treningu, gdzie można pracować nad kilkoma elementami jednocześnie lub w osobnych grupach. Wierzę, że ten projekt pozwoli wykrzesać z nas więcej możliwości i szybko zaowocuje – powiedział trener Torus Wybrzeża, Mariusz Jurkiewicz.