Torus Wybrzeże Gdańsk w nowej odsłonie! To przełom technologiczny!

11 sie 2022 |

To znakomita informacja dla kibiców piłki ręcznej w Gdańsku. Od dziś Torus Wybrzeże może pochwalić się nową stroną internetową, której możliwości na pewno sprawią, że fani będą ją chętnie odwiedzać. Twórcą witryny jest firma Stellis, która specjalizuje się w technologiach dla branży sportowej.

Projekt i wdrożenie nowej strony Torus Wybrzeża to efekt szerokiej współpracy PGNiG Superligi z firmą Stellis. Jeszcze w tym roku planowana jest zmiana we wszystkich klubach najwyższej klasy rozgrywkowej męskiej piłki ręcznej w Polsce. Ujednolicenie witryn poszczególnych drużyn to zamierzony zabieg marketingowo-medialny, tym bardziej, że Superliga sp. z o.o. wykonała go jako pierwsza profesjonalna liga w Polsce. 

- To prawdziwa transformacja cyfrowa. Jesteśmy bardzo dumni, że możemy uczestniczyć w tak wielkim projekcie z tak uznaną marką oraz mieć wpływ na profesjonalizację polskiej piłki ręcznej. Jestem przekonany, że wdrażając platformę Stellis One damy kibicom, sponsorom i klubom idealne narzędzie, by być na bieżąco z rozgrywkami - mówi Łukasz Gąsiorowski, CEO firmy Stellis.

W dzisiejszych czasach nie jest łatwo namówić kibiców do odwiedzania stron internetowych, ponieważ sferę informacyjną zdominowały media społecznościowe. Kluby doskonale zdają sobie jednak sprawę, że oficjalna witryna to bardzo ważny kanał komunikacji, o którym nie można zapominać. Istotne jest jednak to, by stworzyć intuicyjną stronę, która spotka się z pozytywnym odbiorem kibiców.

Dlatego nową witrynę www.wybrzeze-gdansk.pl stworzyła wspomniana już firma Stellis, która od lat wdraża rozwiązania technologiczne dla instytucji i klubów sportowych. Jak wspomniał Łukasz Gąsiorowski, strona zespołu z Trójmiasta jest zbudowana na platformie Stellis One, która pozwala korzystać z prostego w obsłudze interfejsu. To z kolei przekłada się nie tylko na bezproblemowe zarządzanie stroną, ale również na oszczędność czasu. 

Na czym polega wyjątkowość nowej strony Torus Wybrzeża? Przede wszystkim informacje można znaleźć w łatwy sposób, a witryna jest skomunikowana również z mediami społecznościowymi klubu.

- Dzięki stronie opartej na platformie Stellis One kibice Torus Wybrzeża mogą znaleźć wszystko w jednym miejscu: od oficjalnych informacji klubowych, poprzez sylwetki zawodników, galerie zdjęć, materiały video po wpisy w social mediach. Każdy może znaleźć to, czym jest zainteresowany i pogłębić swoją wiedzę o klubie - tłumaczy Łukasz Gąsiorowski.

Stellis przygotował również szereg ułatwień dla klubowych redaktorów. Wyniki, terminarz oraz tabela są bezpośrednio importowane z oficjalnej strony PGNiG Superligi, dlatego pracownicy Torus Wybrzeża nie będą musieli nimi samodzielnie zarządzać. Bardzo ważną funkcją jest też  tzw. smart cropping.

- To innowacyjny system wskazywania punktów kluczowych w zdjęciach dodawanych do systemu. Na tej podstawie platforma sama pilnuje kadrowania we wszystkich formatach zdjęć dostosowanych do poszczególnych rozdzielczości urządzeń końcowych. Jestem przekonany, że wdrażając platformę Stellis One damy kibicom, sponsorom i klubom idealne narzędzie, by być na bieżąco z rozgrywkami - mówi Łukasz Gąsiorowski, CEO STELLIS.  

- Chcemy rozwijać się pod wieloma różnymi aspektami, jednym z nich jest kwestia komunikacji, dlatego nowa strona internetowa dostarczona przez tak doświadczoną firmę jest dla nas bardzo ważna. Chcemy, by piłka ręczna w Gdańsku się rozwijała, a jest to możliwe nie tylko dzięki występom na boisku, ale całej oprawie i otoczce wokół klubu. Serdecznie zapraszam na naszą nową stronę, bo naprawdę warto - mówi Jacek Pauba, Prezes Zarządu Torus Wybrzeża Gdańsk.

***
Opis platformy Stellis One
Platforma firmy Stellis stawia kibica w centrum zainteresowania. Dzięki unifikacji systemów IT funkcjonujących w klubach, a także oparciu dostępu do różnego rodzaju usług oferowanych przez ligę i kluby na jednym, unikalnym koncie użytkownika, pozwala na budowanie bazy danych. Platforma może pełnić funkcję znakomitego narzędzia analitycznego, marketingowego i sprzedażowego.  Jest to rozwiązanie dostępne w formie abonamentowej i rozwija się wraz z klientami, którzy z niego korzystają.  Pierwsze wdrożenie miało miejsce w siatkarskiej PGE Skrze Bełchatów jesienią 2021 roku. 
 

***
Opis firmy Stellis
Stellis działa w branży sport-tech. Celem marki jest zrewolucjonizowanie rynku technologii sportowej. Misją firmy jest projektowanie, budowanie i tworzenie wiodących na świecie technologii, produktów i usług dla wszystkich organizacji sportowych, aby wszyscy kibice mogli cieszyć się tym samym profesjonalnym doświadczeniem cyfrowym. 

Zespół posiada 15-letnie doświadczenie w branży technologicznej i sportowej. W skład Stellis wchodzą menedżerowie, konsultanci, byli sportowcy, którzy mogą się pochwalić pracą dla marek takich jak UEFA, UEFA EURO 2020, Widzew Łódź, Budowlani Łódź, Ruch Chorzów, PGE Skra Bełchatów, TAURON Arena Kraków, POT (Polska Organizacja Turystyczna), IHF (International Handball Federation), ZPRP (Związek Piłki Ręcznej w Polsce), SHF (Svenska Handbollsförbundet) i innych.