Torus Wybrzeże o kolejne punkty. Czas na Gwardię

9 paź 2019 |

Szczypiorniści Torus Wybrzeża Gdańsk po dłuższej przerwie wracają do rozgrywek. Tym razem we własnej hali podejmą Gwardię Opole. Zapowiada się spotkanie, które będzie trzymało w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty.

Szczypiorniści Torus Wybrzeża Gdańsk po dłuższej przerwie wracają do rozgrywek. Tym razem we własnej hali podejmą Gwardię Opole. Zapowiada się spotkanie, które będzie trzymało w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty.

Czerwono-biało-niebiescy niemal od początku sezonu plasują się w pierwszej ósemce tabeli. Wprawdzie, w poprzedniej serii ulegli Górnikowi Zabrze, ale wcześniej zaliczyli trzy zwycięstwa z rzędu. – Początek sezonu był udany w naszym wykonaniu i mamy nadzieję, że to nie koniec dobrych wyników. W meczu z Gwardią na pewno nie poddamy się bez walki i zrobimy wszystko, aby końcowy wynik był pozytywny – zapewnił Kamil Adamczyk.

Podopieczni Thomasa Orneborga mecz poprzedniej serii rozegrali już w poniedziałek, w związku z czym mieli dość długą przerwę w rozgrywkach. Nie oznacza to jednak, że w miniony weekend odpoczywali. – Codziennie ciężko trenowaliśmy, aby wygrywać kolejne mecze. Myślę, że ta dłuższa przerwa w graniu wyjdzie nam na dobre – dodał Adamczyk.

W sobotę o godz. 19.15 gdańszczanie podejmą Gwardię Opole. Brązowy medalista z poprzedniego sezonu z pewnością jest jednym z trudniejszych, jak do tej pory, rywali. – Gwardia, tak jak i my, jest bardzo młodym zespołem. To na pewno będzie mecz walki. Zrobimy wszystko, by wygrać – zadeklarował leworęczny rozgrywający Torus Wybrzeża.

Początek sezonu jest bardzo udany dla Kamila Adamczyka. Niedawno dostał powołanie do kadry B, dodatkowo kibice w głosowaniu wybrali go Graczem Września. Przed najbliższym meczem otrzyma z tej okazji okolicznościowy zegarek ufundowany przez Partnera PGNiG Superligi, firmę Balticus. – Bardzo się cieszę w powołania do kadry B i z tytułu Gracza Miesiąca. Motywuje mnie to do dalszej pracy – powiedział.

W obecnym sezonie mecze w hali AWFiS może oglądać tylko 1000 osób. W każdym dotychczasowym spotkaniu frekwencja wynosiła więc niemal maksymalną liczbę. Dodatkowo, najbliższe spotkanie ponownie będzie transmitowane w telewizji. – Chciałbym podziękować kibicom za liczne wsparcie na meczach. Dzięki temu gra się nam lepiej i czujemy się pewniej. Mam nadzieję, że taka ilość kibiców utrzyma się do końca sezonu – zakończył Adamczyk.

Torus Wybrzeże Gdańsk vs KPR Gwardia Opole, 12.10.2019r., godz. 19.15 – początek transmisji w TVP3 Opole, na sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport o 18.55.