Torus Wybrzeże w rękach Mariusza Jurkiewicza na trzy lata

15 cze 2021 |

Mariusz Jurkiewicz zostaje u steru drużyny Torus Wybrzeża Gdańsk. Klub podpisał z byłym reprezentantem Polski trzyletnią umowę, która ma mu zapewnić komfort pracy przy budowie konkurencyjnego zespołu na najbliższe sezony.

Mariusz Jurkiewicz zostaje u steru drużyny Torus Wybrzeża Gdańsk. Klub podpisał z byłym reprezentantem Polski trzyletnią umowę, która ma mu zapewnić komfort pracy przy budowie konkurencyjnego zespołu na najbliższe sezony.

Dla dwukrotnego medalisty Mistrzostw Świata z reprezentacją Polski oraz wielokrotnego mistrza Polski, Hiszpanii oraz zdobywcy Super Globe będzie to okazja do kontynuowania swojej przygody w klubie z Gdańska, który powierzył mu misję stworzenia nowej jakości sportowej zespołu.

Mariusz od wielu lat jest związany z Gdańskiem. Tutaj mieszka, tutaj ma rodzinę, a to dla nas bardzo ważne, żeby trener identyfikował się z naszym otoczeniem i klubem. Zaproponowaliśmy mu kontrakt na trzy sezony, ale równie dobrze może on trwać 10 sezonów i więcej. Chcemy i wierzymy w to, że jego osoba – z takim doświadczeniem jako zawodnik i powolutku zbierająca pierwsze szlify jako trener – oraz jego wizja drużyny przełoży się na wyniki, ale przede wszystkim zapewni sukcesywny oraz trwały rozwój klubu. Chcemy, aby przez te trzy sezony nie tylko czuł nasze zaufanie, ale żeby w jak najbardziej komfortowych warunkach miał możliwość realizować założenia i cele, które wspólnie sobie wyznaczyliśmy. Wybrzeże zasługuje na to, aby być klubem co najmniej solidnym, promującym i stawiającym na młodych graczy, którzy będą mogli dojrzewać sportowo właśnie przy takich wybitnych jednostkach jak Mariusz Jurkiewicz. Dzisiaj nikogo nie stać na to, aby z jego wiedzy nie korzystać – wyjaśniał Prezes Zarządu Torus Wybrzeże Gdańsk Jacek Pauba.

Mariusz Jurkiewicz dołączył do sztabu szkoleniowego Torus Wybrzeża w listopadzie ubiegłego roku jako asystent pierwszego trenera. Już w marcu objął stanowisko pierwszego szkoleniowca zespołu po Krzysztofie Kisielu. W swoim debiucie na ławce z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski odniósł premierowe zwycięstwo jako trener i pod jego wodzą drużyna zakończyła rozgrywki na 11 miejscu.

Zeszły sezon był zwariowany. Pod względem pandemii i dla mnie osobiście przejęcie drużyny w połowie sezonu było ciężkie. Teraz mam czas, żeby poukładać rzeczy po swojemu i zbudować zespół, który chce grać w piłkę ręczną. Cieszy mnie zaufanie, którym obdarzył mnie zarząd i to, że klub wiąże ze mną przyszłość. Mam tutaj możliwości rozwoju, które postaram się potwierdzić dobrymi wynikami.  W dalszym ciągu będziemy bazować na młodych zawodnikach jak w poprzednim sezonie. Są tutaj ludzie, którzy wiele lat już grają jak choćby Krzysiek Gądek, który jest wciąż młodym, aczkolwiek już doświadczonym zawodnikiem, jak Patryk Pieczonka, jak Kuba Powarzyński, który powoli będzie wracał do drużyny. Jest zatem na czym budować przyszłość i mam nadzieję, że ci gracze na tyle się rozwiną, że będziemy mieli problem z zatrzymaniem ich w klubie – powiedział Mariusz Jurkiewicz po podpisaniu kontraktu.

Popularny „Kaczka” podpisał umowę z Torus Wybrzeżem Gdańsk do 31 maja 2024 roku.