Wielkie emocje w Głogowie. Zadecydowała końcówka

19 paź 2022 | Kluby

TORUS Wybrzeże Gdańsk kilka razy odrabiało straty do Chrobrego, a w drugiej połowie wychodziło na prowadzenie. W samej końcówce więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy Chrobrego, którzy wygrali 27:25.

Pierwsza połowa meczu w Głogowie stała pod znakiem ciągłego gonienia Chrobrego przez TORUS Wybrzeże. W ciągu 30 minut aż sześć razy zawodnicy z Gdańska doprowadzali do remisu, by nie potrafić ostatecznie wyjść na prowadzenie. Mieli do tego kilka okazji.

Przy stanie 6:6 Anton Dereviankin zablokował rzut Rafała Stępnia. Po chwili na ławkę kar usiadł Mateusz Jachlewski i znów gospodarze "odjechali" na dwie bramki różnicy. Po chwili po doskonałym podaniu Macieja Papiny wyrównał na 8:8 Nejc Zmavc, a po chwili w ciągu minuty głogowianie pokonali Miłosza Wałacha trzykrotnie. 

Tuż przed przerwą również w ważnym momencie Dereviankin wybronił rzut Stępnia, jednak na szczęście przytomność umysłu i niezwykłą precyzję zachował Miłosz Wałach, który rzutem przez całe boisko zdobył czternastą bramkę. Tę część meczu bramką zakończył jednak Zdobylak i do przerwy było 15:14.

Od początku drugiej części spotkania TORUS Wybrzeże Gdańsk grało bardzo dobrze w obronie, z czego rodziły się kontrataki. Po jednym z nich, w 35. minucie Mateusz Jachlewski po raz pierwszy wyprowadził gańszczan na prowadzenie! Od tego momentu jednak szczypiorniści z Głogowa spisywali się bardzo dobrze i rzucili pięć bramek z rzędu.

TORUS Wybrzeże Gdańsk w takich sytuacjach się jednak nie poddaje i zespół prowadzony przez duet Jakub Bonisławski - Mariusz Jurkiewicz udowodnił to kolejny raz na boisku. Od stanu 21:17, gdańszczanie po bramce Mateusza Kosmali w ciągu siedmiu minut prowadzili 23:22!

Do głogowskiej bramki wszedł jednak Rafał Stachera, który w kluczowym momencie "zamurował". Na trzy minuty przed końcem było 27:24, a głogowianie zachowali zimną krew, 

Chrobry Głogów - TORUS Wybrzeże Gdańsk 27:25 (15:14)

Chrobry: Dereviankin, Stachera - Zdobylak 7, Jamioł 5, Grabowski 3, Paterek 2, Skiba 2, Tilte 2, Dadej 2, Matuszak 2, Otrezow 1, Klinger 1 oraz Orpik.
Karne: 3/3.
Kary: 10 min. (Otrezow 6 min. - cz.k., Zdobylak, Tilte - po 2 min.).

Torus Wybrzeże: Wałach 1, Poźniak - Jachlewski 6, Kosmala 4, Będzikowski 3, Zmavc 3, Davidović 2, Stępień 2, Papina 2, Milicević 1, Pieczonka 1, Papaj, Powarzyński.
Karne: 2/3.
Kary: 8 min. (Jachlewski 4 min., Powarzyński, Pieczonka - po 2 min.).