Wszystkie ręce na pokład. Prawdziwe wyzwanie przed TORUS Wybrzeżem

23 wrz 2022 |

Po trzech zwycięstwach z rzędu, TORUS Wybrzeże Gdańsk czeka prawdziwe wyzwanie. Gdańscy zawodnicy podejmą Azoty Puławy, jednego z głównych kandydatów do medalu w PGNiG Superlidze.


Początek sezonu jest bardzo udany dla TORUS Wybrzeża. Gdańszczanie wygrali trzy pierwsze spotkania i obok zespołów grających w Lidze Mistrzów z Kielc i z Płocka plasują się na podium. Duża w tym zasługa defensywy. Po trzech seriach PGNiG Superligi, to właśnie drużyna znad morza ma najmniej straconych bramek.

Duża w tym zasługa Nejca Zmavca. Słoweński kołowy trzyma w ryzach defensywę. - Nasza defensywa spisuje się znakomicie, ale to nie tylko ja, a cały zespół, wraz z bramkarzami, którzy wykonują doskonałą pracę od początku sezonu. Może mają nieco łatwiejszą pracę dzięki nam w obronie. Liczę na to, że taka obrona zostanie do samego końca sezonu na takim poziomie - powiedział Słoweniec.


Rywal TORUS Wybrzeża, Azoty Puławy przegrał ostatni mecz u siebie z KPR Gwardią Opole, z którą gdańszczanie wcześniej wygrali na wyjeździe. Mimo wszystko potencjał puławian jest bardzo wysoki. To nadal jeden z głównych kandydatów do medali. W drużynie prowadzonej przez Roberta Lisa znajdują się też byli gdańscy zawodnicy, jak Kacper Adamski i Kelian Janikowski.

Puławianie są faworytami we wszystkich meczach oprócz starć z drużynami z Kielc i z Płocka. - Oczywiście, ale nie obawiamy się tego spotkania. Znamy system, w jakim grają Azoty Puławy, w ubiegłym sezonie walczyli o medale. My chcemy się skupić na naszej grze i jak zagramy naprawdę dobrze, zbierzemy kilka piłek w obronie, to możemy sobie stworzyć szansę. Gramy w domu i tego się trzymamy - podkreślił Zmavc.

W ostatnim sezonie dwa razy wygrywali puławianie, w Gdańsku pamięta się jednak mecz z 1 kwietnia 2021 roku, gdy TORUS Wybrzeże sensacyjnie wygrało po rzutach karnych, a w poprzednim spotkaniu w Hali AWFiS, Azoty zwyciężyły jedynie 26:25.

Sobotni mecz będzie niezwykle wymagający i aby osiągnąć korzystny rezultat, wszyscy muszą wspiąć się na wyżyny swoich możliwości. Tym bardziej zachęcamy wszystkich do hali, by wspierać gorąco ambitny zespół z Gdańska.


Transmisja z sobotniego spotkania w Emocje.TV


TORUS Wybrzeże Gdańsk - Azoty Puławy / sob. 24.09.2022, godz. 17:00


Wyniki ostatnich meczów między naszymi zespołami:
24.04.2022 - TORUS Wybrzeże Gdańsk - Azoty Puławy 18:32
20.11.2021 - Azoty Puławy - TORUS Wybrzeże Gdańsk 35:25
25.04.2021 - Azoty Puławy - TORUS Wybrzeże Gdańsk 30:26
01.04.2021 - TORUS Wybrzeże Gdańsk - Azoty Puławy 34:34 k. 4:2
07.12.2019 - TORUS Wybrzeże Gdańsk - Azoty Puławy 25:26