Wybrzeże drugie w Memoriale Leona Walleranda

20 sie 2017 |

Dwa dni, cztery mecze, sporo emocji, rzuty karne i derbowy finał w cieniu kontuzji – tak w skrócie można opisać VI Memoriał Leona Walleranda. Na dwa tygodnie przed startem rozgrywek triumfatorem okazał się… beniaminek PGNiG Superligi – Spójnia Gdynia.

Dwa dni, cztery mecze, sporo emocji, rzuty karne i derbowy finał w cieniu kontuzji – tak w skrócie można opisać VI Memoriał Leona Walleranda. Na dwa tygodnie przed startem rozgrywek triumfatorem okazał się… beniaminek PGNiG Superligi – Spójnia Gdynia.

W turnieju, poza gospodarzami, udział wzięły same superligowe zespoły: Sandra SPA Pogoń Szczecin, Meble Wójcik Elbląg i beniaminek nadchodzących rozgrywek – Spójnia Gdynia. W pierwszym meczu turnieju Meble Wójcik Elbląg zmierzyły się ze Spójnią Gdynia. Mecz niemal od samego początku był bardzo wyrównany. Do przerwy było 12:12, a po upływie regulaminowego czasu gry 25:25. Wówczas o zwycięstwie zadecydowała seria rzutów karnych. Skuteczniejsi na siódmym metrze byli gdynianie, którzy zwyciężyli 29:28.

W drugim spotkaniu Wybrzeże podejmowało Pogoń Szczecin. Mecz dużo lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w 9. Minucie spotkania prowadzili 5:1. Trener Marcin Lijewski sprawdzał różne ustawienia i ogrywał swoich nowych zawodników. Do przerwy czerwono-biało-niebiescy prowadzili 13:11. Druga połowa była równie emocjonująca. W 57. minucie przy stanie 24:22 rzut karny obronił Maciej Pieńczewski. Po przeciwnej stronie boiska z siódmego metra nie pomylił się Marek Marciniak i ostatecznie gdańszczanie zwyciężyli 25:22.

W sobotnim meczu o trzecie miejsce zmierzyły się zespoły Sandra SPA Pogoń Szczecin i Meble Wójcik Elbląg. Do przerwy nieznacznie, bo dwoma trafieniami, prowadzili szczecinianie. W drugiej połowie spotkania elblążanom udało się doprowadzić do remisu. O zwycięstwie znów decydować miały rzuty karne. I po raz kolejny minimalnie gorsze w tym aspekcie były Meble Wójcik Elbląg. Mecz zakończył się wynikiem 25:24 i to szczecinianie cieszyli się z trzeciego miejsca w turnieju.

W finale kibice zebrani w hali AWFiS byli świadkami derbów Trójmiasta. Tym razem zdecydowanie skuteczniejsi byli goście z Gdyni. Dodatkowo około 20. minuty groźnej kontuzji barku nabawił się Hubert Kornecki. Po starciu z Kamilem Pedrycem rozgrywający opuścił parkiet w asyście służby medycznej. Mecz toczył się pod dyktando debiutantów w PGNiG Superlidze. Do przerwy na tablicy było 11:16, a ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 26:35, co dało gdynianom pierwsze miejsce w tej edycji Memoriału.

 

Wyniki VI Memoriału Leona Walleranda:

Meble Wójcik Elbląg 28:29 Spójnia Gdynia

Wybrzeże Gdańsk 25:22 Sandra SPA Pogoń Szczecin

Sandra SPA Pogoń Szczecin 25:24 Meble Wójcik Elbląg

Wybrzeże Gdańsk 26:35 Spójnia Gdynia

 

Klasyfikacja końcowa VI Memoriału Leona Walleranda:

  1. Spójnia Gdynia
  2. Wybrzeże Gdańsk
  3. Sandra SPA Pogoń Szczecin
  4. Meble Wójcik Elbląg