Wybrzeże Gdańsk z nowym Sponsorem Tytularnym

27 sie 2019 |

W pierwszym meczu PGNiG Superligi Mężczyzn gdański zespół szczypiornistów wystąpi pod nową nazwą – Torus Wybrzeże Gdańsk. To kolejny etap długoletniej współpracy między klubem, a firmą deweloperską z Trójmiasta.

W pierwszym meczu PGNiG Superligi Mężczyzn gdański zespół szczypiornistów wystąpi pod nową nazwą – Torus Wybrzeże Gdańsk. To kolejny etap długoletniej współpracy między klubem, a firmą deweloperską z Trójmiasta.

Torus dołączył do grona partnerów gdańskiego Wybrzeża w 2017 roku w charakterze Sponsora Głównego. Przedstawiciele firmy przez dwa sezony aktywnie uczestniczyli w życiu zarówno drużyny, jak i całego klubu. Satysfakcja z efektów tej współpracy zaowocowała chęcią obustronnego przeniesienia jej na wyższy poziom, co zmaterializowało się wraz z podpisaniem nowej umowy. Torus został Sponsorem Strategicznym klubu i jednocześnie wyłącznym sponsorem tytularnym I zespołu klubu znad morza.

Umowa obowiązywać będzie cały nadchodzący sezon PGNiG Superligi Mężczyzn z możliwością przedłużenia jej na kolejne lata. Nazwa Sponsora pojawi się między innymi w herbie Klubu oraz w nazwie drużyny. Dla firmy Torus jest to kontynuacja realizowanej od wielu lat strategii rozwoju. Zakłada ona, oprócz dostarczania na rynek nowoczesnej powierzchni biurowej (co stanowi core biznesu), także angażowanie się w inicjatywy realizowane z myślą o człowieku, środowisku czy – jak w tym przypadku – lokalnej społeczności.

– Dla naszej firmy nie jest to pierwsza „przygoda” ze sportem. Wsparcie lokalnej i perspektywicznej drużyny, która występuje w najwyższej klasie rozgrywek piłki ręcznej w kraju, jest dla nas naturalnym kierunkiem i kolejnym krokiem w aktywności sponsoringowej. Daje nam też możliwość silniejszego zaakcentowania marki Torus lokalnie i ogólnopolsko. Obecna umowa została podpisana na jeden sezon, z opcją przedłużenia na kolejne. Mamy nadzieję, że nasze wsparcie przyczyni się do osiągnięcia zakładanych na ten sezon celów sportowych, i że w przyszłości wspólnie będziemy tworzyć coraz bardziej ambitne plany – mówi Marek Paliświat, wiceprezes spółki Torus.

Dla Wybrzeża to szansa na grę o coraz wyższe cele. – Firma Torus jest dla nas wzorem jako organizacja, która rozwija się z roku na rok. W krótkim czasie stała się wiodącą firmą na polskim rynku. W perspektywie długofalowej współpracy mamy więc fundamenty, które nam również pozwolą na szybki rozwój w kontekście następnych sezonów. Zawsze chcieliśmy mieć takiego partnera, z którym będziemy ściśle współpracować. Umowa z Torusem, wieloletnia współpraca z Miastem Gdańsk, a także wsparcie wielu firm, które są z nami od lat dają nadzieję na budowę silnego ośrodka piłki ręcznej pod względem szkolenia młodzieży, a także zespołu seniorskiego – dodaje Damian Wleklak, menadżer Wybrzeże Gdańsk Handball S.A.

Torus Wybrzeże Gdańsk rozpocznie rozgrywki PGNiG Superligi Mężczyzn już w sobotę, 31 sierpnia. Wówczas o g. 17.00 podejmie w Hali AWFiS w Gdańsku zespół Chrobrego Głogów.

 

———————-

Torus to lokalna firma deweloperska powstała w Gdańsku w 2002 roku, działająca na rynku nieruchomości komercyjnych. Przez kilkanaście lat funkcjonowania wypracowała sobie miano jakościowego lider rynku biurowego w Trójmieście, doskonale znana jest też na krajowym rynku. Jest deweloperem m.in. kompleksu biznesowego Alchemia w Gdańsku. Obecnie realizuje budowę biurowców Officyna w Gdańsku Wrzeszczu oraz Format na granicy Oliwy i Przymorza, jest też zaangażowana w inwestycje hotelowe we Wrocławiu i w Warszawie. Torus do tej pory dostarczył na trójmiejski rynek ponad 120 tys. mkw. powierzchni biurowej, co daje blisko 1/6 całego rynku biurowego w Trójmieście, inwestując przy tym ponad 700 milionów złotych. Firma zrealizowała też do tej pory 6 transakcji sprzedaży swoich nieruchomości biurowych za łączną kwotę blisko 280 mln euro.