Wyjazdowa wygrana na koniec sezonu. Świetna druga połowa TORUS Wybrzeża

12 gru 2022 | Kluby

TORUS Wybrzeże Gdańsk wygrało w Kaliszu 29:26. Gdańszczanie, którzy wcześniej miewali problemy z Energą MKS-em tym razem przez niemal 60 minut grali w pełni skupieni i zorientowani na cel, co przyniosło trzy punkty.

Po dwóch ostatnich zwycięstwach w lidze, TORUS Wybrzeże Gdańsk pojechało do Kalisza by wygrać z drużyną, która ostatnio była bardzo trudnym przeciwnikiem dla gdańskiej ekipy, która ostatnio wygrała z zespołem z Wielkopolski w lutym 2019 roku. Przed własną publicznością to gospodarze prezentowali się bardzo dobrze i zaczęli mecz od prowadzenia 5:2. 

Nie takie straty jednak TORUS Wybrzeże potrafiło w tym sezonie odrobić. Zespół prowadzony przez duet Jakub Bonisławski - Mariusz Jurkiewicz wykorzystał grę w przewadze i dzięki aktywnej obronie dwa razy w krótkim czasie to zespół z Gdańska wyrównał wynik meczu.

TORUS Wybrzeże po dwóch rzutach Rafała Stępnia z rzędu wyszło na prowadzenie 10:9, jednak kaliszanie szybko wrócili do swojej gry. Przerwa mogła zakończyć się remisem po bardzo dynamicznej akcji Piotra Papaja, który trafił na 15:15, jednak już po końcowej syrenie należy docenić techniczny rzut Konrada Pilitowskiego z rzutu wolnego bezpośredniego.

Druga połowa zaczęła się bardzo dobrze dla zespołu z Gdańska. Świetne wejście na boisko zanotował Kornel Poźniak, a bardzo dużo w ofensywie dawał Mateusz Jachlewski. Wielokrotny reprezentant Polski w ciągu sześciu minut drugiej połowy rzucił trzy bramki, a po chwili dorzucił czwartą. Gdańszczanie wyszli na trzybramkowe prowadzenie.

Gdy wydawało się, że Energa MKS doprowadzi do remisu, kolejne bardzo dobre interwencje notował Kornel Poźniak. Kluczem było utrzymanie przewagi po trzeciej karze dla Nejca Zmavca, pozostali gdańszczanie godnie zastąpili jednak lidera obrony ze Słowenii. Do końca TORUS Wybrzeże utrzymało przewagę i po 60. minucie nastąpił szał radości. Zwycięstwo 29:26 dało zespołowi z Gdańska piąte miejsce w ligowej tabeli.

Energa MKS Kalisz - TORUS Wybrzeże Gdańsk 26:29 (16:15)

Energa MKS: Szczecina (1/8 - 13%), Hrdlicka (10/30 - 33% - Zieniewicz 7, Góralski 5, Wróbel 4, Kużdeba 3, Krępa 2, K.Pilitowski 2, Kus 1, Drej 1, Adamczyk 1, M.Pilitowski, Pedryc, Bekisz.
Karne: 5/7.
Kary: 8 min. (Drej 2 min. - cz.k., Adamczyk 4 min., Bekisz 2 min.).

TORUS Wybrzeże: Wałach (5/21 - 24%), Poźniak (9/19 - 47%) - Jachlewski 5, Stępień 5, Kosmala 4, Pieczonka 3, Papaj 3, Papina 2, Woźniak 2, Będzikowski 2, Zmavc 1, Tomczak 1, Powarzyński 1 oraz Milicević,
Karne: 1/2.
Kary: 8 min. (Zmavc 6 min. - cz.k., Milicević 2 min.).