Z Legionowem na zakończenie sezonu!

17 maj 2024 |

Już w najbliższą sobotę, Energa Wybrzeże Gdańsk w swoim ostatnim meczu tego sezonu ORLEN Superligi podejmie Zepter KPR Legionowo. Będzie to mecz w ramach 5. serii fazy PLAY-OUT. Początek tego meczu, 18 maja o 18:00 w Hali AWFiS.

Sobotnie starcie między Energą Wybrzeże Gdańsk a Zepter KPR Legionowo będzie meczem zamykającym fazę PLAY-OUT w tym sezonie ORLEN Superligi. Po zakończonych rozgrywkach to właśnie drużyna z Legionowa opuści Superligę i przyszły sezon rozegra w Lidze Centralnej. Spokojne utrzymanie poza Wybrzeżem mają za to ekipy: Corotop Gwardia Opole, Grupa Azoty Unia Tarnów i Piotrkowianin Piotrków Trybunalski. MKS Zagłębie Lubin tak samo jak przed rokiem zagra w barażach, a ich rywalem będzie KPR Padwa Zamość.

Z Zepter KPR Legionowo w tym sezonie ORLEN Superligi mierzyliśmy się dwukrotnie: w Legionowie 7 września w ramach 3. serii oraz 14 grudnia w Gdańsku (16.serii). W pierwszym starciu górą byli gdańszczanie (35:36), natomiast w drugim rewanż wzięli legionowianie (28:30).

W drużynie gości bez wątpienia wyróżniającymi się postaciami są Krystian Wołowiec (105 bramek, 54%) oraz Sławomir Lewandowski (83 bramki, 72%).

Wśród podopiecznych trenera Patryka Rombla bez wątpienia trzeba zwrócić uwagę na doświadczonego Mateusza Jachlewskiego (148 bramek, 71%), dla którego sobotni mecz będzie ostatnim w jego bogatej sportowej karierze.

Transmisja meczu w Emocje.TV

Energa Wybrzeże Gdańsk – Zepter KPR Legionowo, sobota, 18.05.2024, godz. 18:00

Ostatnie mecze między naszymi zespołami:
Energa Wybrzeże Gdańsk – Zepter KPR Legionowo 28:30
Zepter KPR Legionowo – Energa Wybrzeże Gdańsk 35:36