Zakłady na piłkę ręczną – co, gdzie i kiedy stawiać?

7 sty 2021 |

Sezon piłki ręcznej w pełni! Z powodu pandemii koronawirusa fani co prawda na razie nie mogą wspierać swoich zespołów na żywo, ale na szczęście szczypiorniak jest chętnie transmitowany przez różne stacje telewizyjne, a dodatkowo – wyniki meczów piłki ręcznej można bez problemu obstawiać u legalnych bukmacherów.

Sezon piłki ręcznej w pełni! Z powodu pandemii koronawirusa fani co prawda na razie nie mogą wspierać swoich zespołów na żywo, ale na szczęście szczypiorniak jest chętnie transmitowany przez różne stacje telewizyjne, a dodatkowo – wyniki meczów piłki ręcznej można bez problemu obstawiać u legalnych bukmacherów.

Zakłady bukmacherskie cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Według różnych statystyk, przynajmniej raz w życiu kupon bukmacherski obstawiło od 5 do 13% dorosłych Polaków. Jedną z najchętniej typowanych u bukmacherów dyscyplin jest piłka ręczna. To sport widowiskowy, chętnie transmitowany w telewizjach, przyciągający do hal wielu kibiców. Nie bez znaczenia są także sukcesy – zarówno reprezentacyjne, jak i klubowe, które spopularyzowały szczypiorniaka w naszym kraju.

Również kibice Wybrzeża Gdańsk mogą dopingować zespół poprzez typowanie zakładów na kolejne mecze drużyny. Szeroką ofertę zakładów na spotkania naszego utytułowanego klubu (dziesięciokrotny mistrz Polski i dwukrotny finalista Pucharu Europy) znajdziemy w ofercie wielu legalnych „buków”, a propozycje typów ograniczają się nie tylko do klasycznego zakładu na zwycięstwo, ale też szeregu innych gier, zależnie od rangi spotkania i bukmachera.

Piłka ręczna to sport 3-torowy. Oznacza to, że gracze przewidują zwycięstwo jednej z dwóch drużyn lub remis, więc w tym przypadku zasady są identyczne, jak chociażby w piłce nożnej czy koszykówce. I to jest podstawa, od której za każdym razem wychodzą legalni bukmacherzy online. Nie ograniczają się oni jednak do minimum. W ostatnim czasie operatorzy zakładów sportowych cyklicznie rozszerzają ofertę na handball o przeróżne kombinacje podtypów. Do najpopularniejszych zakładów bukmacherskich, oprócz 1X2, należą typ na zwycięstwo bez remisu, liczba goli w meczu poniżej/powyżej, zakłady łączone „zwycięstwo/bramki”, a także typy na połowę i mecz – mówi Magda Stępień z portalu LegalSport.pl, zajmującego się analizą rynku zakładów wzajemnych w naszym kraju.

Piłka ręczna u legalnych bukmacherów

Podstawą legalnych internetowych zakładów bukmacherskich w zakresie piłki ręcznej jest oczywiście polska PGNiG Superliga – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Każdy operator cyklicznie przygotowuje dla graczy typy na mecze ligowe, przy czym nie ograniczają się one do możliwości określenia zwycięzcy spotkania (typ 1×2), ale dotyczą również właśnie liczby zdobytych bramek, wyniku danej połowy, a nawet najlepszego strzelca w meczu. Takie zakłady ma w ofercie m.in. firma bukmacherska eTOTO.

Legalny bukmacher STS udostępnia z kolei graczom zakład długoterminowy na piłkę ręczną, w którym do wytypowania jest mistrz Polski sezonu 2020/2021. Według analityków STS-u, faworytem do tytułu mistrzowskiego jest zespół Łomży Vive Kielce z kursem 1,10 przed Orlen Wisłą Płock (kurs 8,00) i Azotami Puławy (kurs 8,00). Nasi fani mogą oczywiście  wytypować, że mistrzem kraju zostanie Wybrzeże – jeśli faktycznie sezon zakończyłby się takim wynikiem, zarobić można… aż 3000 zł za każdą postawioną na to złotówkę!

Zakłady na szczypiorniaka to nie tylko mecze rodzimej ligi. W firmie Fortuna można typować wyniki również najwyższych klas rozgrywkowych w innych krajach, m.in. w Danii, Francji, Rumunii, Hiszpanii, Norwegii i Szwecji. Legalny bukmacher LV BET ma z kolei rozbudowaną ofertę typów na rozgrywki elitarnej Ligi Mistrzów w piłce ręcznej. Można tam obstawiać nie tylko wyniki poszczególnych spotkań, ale również zwycięzcę całych rozgrywek. W LV BET faworytem w tegorocznej edycji Champions League jest FC Barcelona (kurs 2,35) przed PSG (kurs 5,00) oraz THW Kiel (kurs 5,50).

Nie można zapominać, że legalni bukmacherzy mają też dla graczy zakłady na imprezy międzynarodowe jak Mistrzostwa Świata mężczyzn z udziałem reprezentacji Polski. Dlatego typowanie wyników tej rywalizacji może być nie lada gratką dla kibiców tej dyscypliny.