Zmiany w Wybrzeżu: Lijewski trenerem, Wleklak menadżerem

21 cze 2017 |

Osiągnięcie stabilizacji. To główny cel Wybrzeża Gdańsk na najbliższy sezon. W gdańskim klubie doszło do poważnych zmian. Dotychczas zespół prowadził duet Damian Wleklak i Marcin Lijewski. Teraz samodzielnym trenerem będzie Lijewski, a Wleklak skupi się na roli menadżera zespołu.

Osiągnięcie stabilizacji. To główny cel Wybrzeża Gdańsk na najbliższy sezon. W gdańskim klubie doszło do poważnych zmian. Dotychczas zespół prowadził duet Damian Wleklak i Marcin Lijewski. Teraz samodzielnym trenerem będzie Lijewski, a Wleklak skupi się na roli menadżera zespołu.

 

Za nami pierwszy sezon w zawodowej PGNiG Superlidze Mężczyzn. Wybrzeże Gdańsk przez wielu określane było rewelacją ligi. Siódme miejsce zajęte na koniec rozgrywek napawa optymizmem przed nadchodzącym sezonem. W przerwie zespół nie przejdzie rewolucyjnych zmian, tak jak to miało miejsce w poprzednim sezonie. Teraz główna zmiana zajdzie na pozycji trenera. –  Bardzo się cieszę z mojej nowej roli trenera zespołu Wybrzeża. Zdaję sobie sprawę z obowiązków i odpowiedzialności, która będzie na mnie spoczywać. Wierzę, że wspólnie z Damianem Wleklakiem, Sebastianem Suchowiczem i Krystianem Nidzgorskim będziemy nadal doskonale funkcjonować jako team trenerski. Szczególnie cieszy mnie fakt, że pomimo niełatwej sytuacji finansowej udało nam się zatrzymać prawie cały zespół. To gwarantuje kontynuację pracy, którą Damian rozpoczął kilka lat temu i w której ja uczestniczę od dwóch lat – powiedział Marcin Lijewski.

 

W nowej roli w klubie pojawi się także Damian Wleklak. Nie oznacza to jednak, że dotychczasowy trener porzuci pracę z zespołem. – Przede wszystkim będę poszukiwał nowych sponsorów i współpracował z obecnymi. Chcę również więcej czasu poświęcić na skauting wśród młodych zawodników. Dalej będę pracował z Marcinem na treningach, szczególnie poświęcając czas na rozwój młodych graczy, ale to Marcin będzie odpowiedzialny za przygotowanie pierwszego zespołu – skomentował Damian Wleklak.

 

Zarówno Marcin Lijewski jak i Damian Wleklak kierują się bardzo podobną myślą trenerską. Obaj skupiają się na rozwoju młodych graczy i nie boją się stawiać na debiutantów. – Filozofię prowadzenia zespołu mamy podobną, także nie spodziewajmy się jakichś rewolucji w grze. Chciałbym, abyśmy wspólnie jako zespół i jako klub zrobili kolejny krok ku lepszej przyszłości i większej popularyzacji dyscypliny nie tylko w Gdańsku, ale i na całym Pomorzu. Wierzę, że dzięki ciężkiej pracy, wsparciu środowiska i oczywiście kibiców, będziemy stale rośli w siłę i mogli włączyć się do walki o najwyższe cele – dodał Lijewski.

 

Zmiany wynikają głównie z potrzeby ustabilizowania sytuacji w klubie. To także chęć budowania mocnej marki, która nawiąże do tradycji zespołu, który w minionych dekadach święcił triumfy w Polsce i Europie. – Od kilku lat budujemy tę drużynę. Miniony sezon był udany pod względem sportowym. Cały czas marzę o powrocie Wielkiego Wybrzeża, ale do tego potrzebna jest stabilizacja przez kilka lat. Stabilizacja, dzięki której będziemy mogli stworzyć politykę transferową, budować pierwszy zespół, dalej rozwijać pracę z młodzieżą, a przez swoją grę pozyskać jeszcze więcej kibiców, aby więcej spotkań rozgrywać w ERGO ARENIE – zakończył Damian Wleklak.