Zwycięstwo na zakończenie okresu przygotowawczego

24 sie 2018 |

Do powrotu Wybrzeża na superligowe parkiety został już tylko nieco ponad tydzień. Czerwono-biało-niebiescy w ostatnim sparingu przed rozpoczęciem ligi zmierzyli się na wyjeździe z KPR-em Legionowo. Mecz zakończył się wynikiem 22:23.

KPR Legionowo jeszcze w ubiegłym sezonie występował w PGNiG Superlidze. Mimo starań, w obecnym sezonie klub nie zdołał spełnić wymogów licencyjnych. Tym samym drużyna z Mazowsza od września zagra na pierwszoligowych parkietach. Mimo to, w zespole obyło się bez rewolucji kadrowych. Klub opuściło wprawdzie dwóch liderów – dobrze znany gdańszczanom Kacper Adamski i bramkarz Mikołaj Krekora. Ponadto, do Wybrzeża przeszedł obrotowy Mateusz Rutkowski.

Mecz od skutecznego rzutu rozpoczęli gospodarze, ale szybko odpowiedział im ze skrzydła Wojciech Prymlewicz. Podopieczni Marcina Lijewskiego od początku aktywnie grali w obronie, dzięki czemu w pierwszych minutach spotkania zaliczyli kilka kontr (Kondratiuk, Prymlewicz). W 15 minucie spotkania po skutecznym ataku Kamila Adamczyka prowadzili 4:6. Do końca pierwszej połowy szczypiornistom Wybrzeża udało się zachować bezpieczną przewagę, do przerwy prowadzili 10:13.

Drugą połowę od podwyższenia wyniku rozpoczął Krzysztof Komarzewski. Prawoskrzydłowy kolejny raz zaliczył dobre wejście w spotkanie. Chwilę później nie pomylił się z 7. metra, a w kolejnej akcji popisał się skuteczną kontrą, po której było już 12:16. Kolejne minuty to jednak świetna seria gospodarzy, którzy mimo trafienia Wróbla na 13:17 zaliczyli serię czterech trafień z rzędu i na kwadrans przed końcową syreną doprowadzili do remisu. Do końca meczu wynik oscylował wokół remisu, ale minimalnie lepsi zawsze byli goście. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 22:23.

KPR Legionowo 22:23 Wybrzeże Gdańsk

Wybrzeże Gdańsk: Chmieliński, Witkowski –  Komarzewski 6, Salacz 5, Adamczyk 4, Prymlewicz 3, Papaj 2, Kondratiuk 1,  Rutkowski 1, oraz Frańczak, Gądek, Sulej, Wołowiec, Wróbel